Korteri ruumikaart esitab korteri elanikule vajaliku info kasutatud värvide ja värvitoonide, siseviimistlusmaterjalide, pinnakatete, valgustite, lülitite ja pistikupesade ning sanitaartehniliste seadmete kohta. Lisaks ka teavet korteri välisukse ja siseuste, lävepakkude ja põrandaliistude ning akende kohta.
Vastavalt ventilatsiooniseadme kasutus- ja hooldusjuhendist vahetada ventilatsiooniseadme filtreid.
Mitte sulgeda ventilatsiooniseadet täielikult (lubatud ainult hooldustööde ajaks). Kontrollida filtrite puhtust.
Puhastada regulaarselt vastavalt vajadusele ka sissepuhke- ja väljatõmbeplafoone ning reste. Tuleb välistada nende ummistamine.
NB! Plafooni keskosa asendit ei tohi muuta.
Esmalt veenduda, et seade/liitmik on korralikult kinni. Lekke jätkumise korral keerata seade lahti, teostada puhastus ja paigaldada uus tihend.
Juhul kui ei ole võimalik ise leket kõrvaldada, teavitada koheselt hoone haldurit.
Avada trapi kaas, teostada puhastus.
Juhul kui ei ole võimalik ise ummistust kõrvaldada, teavitada koheselt hoone haldurit.
Veeavarii korral tuleb sulgeda kuulkraanid veemõõtjate juures. Ligipääs kraanidele teenindusluugi kaudu. Kraanid asuvad ripplae taga esikus, sanitaarsõlmes või köögis – täpne asukoht kontrollida teostusjooniselt.
Kontrollida, kas korteri peakaitselüliti on välja lülitunud. Kui kaitselüliti on väljas ja uuesti sisse lülitades lööb taas välja, kontrollida üle elektriseadmed ja pöördu haldusfirma poole.
Kontrolli kilbis kaitselülitit ja rikkevoolu kaitselülitit.
Veenduda, et kütte kaitselüliti on elektrikilbist sisse lülitatud. Kui probleem jätkub, kontakteeruda maja halduriga.
Kui ruumis on seadistatud õhutemperatuur saavutatud, siis lülitub põrandaküte automaatselt välja ja põrand ei pruugi olla jala all ühtlaselt soe.
Korterisisese küttesüsteemi sulgventiilid asuvad kollektorkapis. Lekke korral sulge sulgventiil ja kontakteeru koheselt maja halduriga.
Teavita kaotatud kiibist koheselt haldurit, kes saab selle kinni panna.
Lukusüdamikku tuleb õlitada vähemalt kaks korda aastas lukuõliga. Tiheda kasutamise ja agressiivsema keskkonna korral tihedamini. Kui see ei aita, reguleerida luku vasturauda või sulgurit – töö tellimiseks võtta ühendust halduriga.
Vähemalt kord aastas tuleb käepideme ja väändenupu liikuvaid osi õlitada lukuõliga või määrida lukurasvaga. Kui see ei aita, reguleerida luku vasturauda või sulgurit – töö tellimiseks võtta ühendust halduriga.
Mitte rakendada jõudu ukse/akna avamisel ja sulgemisel. Kui ukse/akna avamine ja sulgemine on raskendatud, tuleb reguleerida nende asendit lengi suhtes. Raskendatud liikumine võib olla põhjustatud hoone konstruktsioonide liikumisest, niiskusest tingitud paisumisest või luku/hingede kinnituste lõdvenemisest.
Kontrolli, kas terrassilaudise all olev äravoolutrapp/sadeveerenn on puhas. Puhasta trapi ette kogunenud sodi.
Vannitoa keraamilisi plaate on soovitatav vahetada ainult vanade plaatide üle plaatimisega, sest plaatide eemaldamisel on oht vigastada hüdroisolatsiooni.
Tuleb jälgida, et põrandakütte puhul ei oleks parketiga kaetud põranda pinna temperatuur kõrgem kui 26°C. Võrreldes kesk- või ahjuküttega on pragude tekkimine põrandakütte puhul sagedasem.
Värvitoonide erinevused (näiteks vaipade äärtes), tasanduvad aja möödudes juhul, kui kinnikaetud koht saab uuesti päevavalgust.
Puhastada saunalava harja ja sooja veega, millele on lisatud pehmet puhastusvahendit.
Esemete kinnitamisel seina või lakke peab kasutama selleks sobivaid liime, kinnitustüübleid või muid vahendeid.
Vältida võimalusel esemete kinnitamist toapõrandasse. Kogu korterisse on paigaldatud põrandaalune vesipõrandaküttetorustik.
Kui korteri parkett on oma paigaldatud ujuvalt, peab see saama tervikuna sõltuvalt õhuniiskusest kas paisuda või kahaneda (st vabalt põrandakatte tasapinnas liikuda). Aukude puurimine ja kinnitite paigaldamine kahandaks seda võimalust ja tekiks põrandakatte üles kerkimise või siis pragunemise oht.
Kipsseintesse augu puurimisel olla äärmiselt ettevaatlik, sest enamik kommunikatsioone on kipsseinte sees. Vältida avade tegemist lähemale kui 0,5 m kommunikatsioonidest.
Kandvatesse ehk paneelseintesse on rangelt keelatud avade tegemised (freesimine ja avade sisse lõikamine).
Ei ole soovitav puurida auke sanitaarruumi plaatpõrandasse, sest sellega võib kahjustada plaadialust hüdroisolatsiooni ja põrandaskütte kaablit.
Soovitav on kasutada niiskuskindlaid liime, silikoonmassi või teipkinnitusi. Vältida aukude tekkimist kohtadesse, kuhu võib sattuda vesi. Vannitoa ja koridori vahelisse seina auke puurida ei tohi.
Täkke tekkimisel tuleks see ära parandada, et niiskus ei kahjustaks tasapinda rohkem.
Avariide korral teavitada koheselt haldurit või töövälisel ajal haldusfirma avariiteenistust.
Jälgida garantiiteavituste saatmise juhendit, mille leiate Liveni poolt loodud garantiikeskkonnas. Täiendavalt teavita antud puudusest e-maili teel, mille leiad samas garantiikeskkonnast. Sinuga võetakse ühendust, lepitakse kokku tegevuskava. Ehitaja kohustub defektid likvideerima vastavalt kokkulepitud tegevuskavale.
Jälgida garantiiteavituste saatmise juhendit, mille leiate Liveni poolt loodud garantiikeskkonnas. Sinuga võetakse ühendust garantiiperioodi lõpus ja lepitakse kokku tegevuskava. Ehitaja kohustub defektid likvideerima vastavalt kokkulepitud tegevuskavale.