LIVEN KAASAS INVESTORITELT 5 MILJONIT EUROT

Liven AS korraldas eduka aktsiaemissiooni mahuga 5 miljonit eurot, mille käigus väljastatakse 1 337 613 uut aktsiat. Investorite huvi oli oodatust suurem, sest aktsiad märgiti pakutust 25,9% üle. Ettevõtte aktsionäride hulka lisanduvad mitmed tuntud investorid.

Olemasolevad ettevõte aktsionärid kasutasid eelismärkimisõigust ja märkisid aktsiaid mahus 2,7 miljonit eurot. Ülejäänu ehk 2,3 miljoni euro ulatuses pakuti aktsiaid suunatud emissiooni käigus 36 investorile. Neile pakutud aktsiaid märgiti 25,9% üle. Liven AS nõukogu otsustas, et uued investorid saavad märgitud mahust 79,4%. Emissiooni tulemusel suureneb Liveni aktsionäride arv 37-ni.

Uute investoritena lisanduvad Liveni aktsionäride ringi Helmes Investments, Kristi Saare, Marko Oolo, Kristjan Liivamägi, Sergei Anikin ja mitmed teised finantsmaailmast tuntud inimesed.

Liven AS juhatuse esimees Andero Laur hindas emissiooni väga edukaks, sest selles osales üle poole pakkumiskutse saanud investoritest. “Aktsiaemissioon on strateegiline samm ja ettevalmistus ettevõtte börsile mineku suunas. Võrreldes eelmise etapiga oli seekordne emissioon suunatud veidi laiemale investorite ringile ning kaasasime omanikeringi oma ala tippe nii IT-valdkonnast kui investorkogukonnast. Uute aktsionäride liitumine toetab Livenit järgmisteks aastateks planeeritud eesmärkideni jõudmisel,“ märkis Laur.

„Nutikate tarkvaralahenduste ja meie sisearhitektide abiga suudame kasvatada oma eristuvust turul, pakkudes klientidele veelgi paindlikumat ja personaalsemat lähenemist nende soovide järgi kodu loomisel, planeerimisel ning kujundamisel. Investorkogukonna kaasamine aitab meil paremini mõista väikeaktsionäride huve ja valmistada ette plaani börsil noteerimiseks,“ lisas Liven AS juhatuse esimees.

Investorkogukonnas tuntud Marko Oolo nentis, et on Liveni tegemistega kursis juba aastaid, kuna on neilt ka ise kodu ostnud. „Lisaks ägedatele kodudele on Liveni puhul tegemist kiirelt areneva ettevõttega, kelle käekäiguga tasub ennast kursis hoida,“ sõnas Oolo. Ta lisas, et oli meeldivalt üllatunud kutsest osaleda aktsiate märkimisel, mistõttu ei olnud vaja oma panuse andmisel pikalt mõelda. „Minu investeerimisportfelli on just sellised ettevõtted nagu Liven – innovaatilised ja eristuvad – väga teretulnud,“ kinnitas investor.

Liven on tegutsenud elukondliku kinnisvara arendajana 7 aastat, mille jooksul on rajatud ligi 400 kodu. Täna on arenduse erinevates staadiumites ettevalmistamisel ca 1500 korterit. Livenit eristab teistest detailideni läbimõeldud ruumiprogramm, stiilne disain ja kodu personaliseerimine vastavalt kliendi soovidele.

Lisainfo:
Andero Laur
Liven AS juhatuse esimees
+ 372 5373 9943